Tsonga se izborio za francusko finale

ATP Marseille

Francuski teniser Jo-Wilfried Tsonga plasirao se u finale ATP turnira u Marseilleu.

Tsonga je pred domaćim navijačima u sjajnom  meču pobijedio Nicka Kyrgiosa, 16. igrača svijeta.

Francuzu je prvi set pripao nakon borbe u taj-brejku. Kyrgios je u prvom setu imao 5:4 i servis, ali je prokockao tu šansu.

U drugom setu je Kyrgios kod 2:1 stigao do prvog brejka, a potom u osmom gemu i do drugog, pa je lako stigao do izjednačenja u setovima.

Odlučujući set je počeo dobro po Tsongu, pošto je stigao do brejka već u trećem gemu,  a upravo taj brejk donio je Francuzu novo finale u Marseilleu, dok Kyrgios mora kući.

Gledaćemo u Marseilleu francusko finale, pošto u drugom finalu igraju Gasguet i Pouille.