Bašić ispao na startu turnira u Ilkleyju

ATP Challenger

D. Rakanović

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić ispao je u prvom kolu ATP Challenger turnira u Ilkleyju.

On je izgubio od Francuza Vincenta Millota sa 2:0, po setovima, 6:4, 7:6.

Millot, koji je 169. igrač na ATP listi završio je posao za sat i 24 minute.

U prvom setu obojica tenisera su čuvala svoje servise do desetog gema, kada je francuski teniser napravio brejk i osvojio set sa 6:4. Na otvaranju drugog seta Bašić je oduzeo servis protivniku i potvrdio brejk u narednom gemu za 2:0. Ipak, Millot se vraća i osvaja naredna tri gema za 2:3. Francuz je u osmom gemu došao do brejka i rezultata 5:3. U narednom gemu je imao dvije meč lopte, ali se Bašić uspio odbraniti i napraviti brejk. Set je na kraju otišao u taj brejk, u kojem je Millot napravio dva mini brejka i slavio sa 7:2.

Millot će u narednom meču takmičenja snage odmjeriti s Amerikancom Bjornom Fratangelom.

Nagradni fond turnira u Ilkleyju iznosi 127.000 eura.