Četvrti gol Sejada Salihovića

Bh. reprezentativac opet pogodio za Hoffenheim

Veliki derbi 2. njemačke Bundeslige, između FC Kolna i Hoffenheima, odigran danas popodne, završen je trijumfom popularnih „jarčeva“, koji su slavili rezultatom 3:1 i tako napravili veliki korak ka plasmanu u njemačku elitu.

Ipak, za nas je bitna informacija da je za gostujući tim pogodak postigao Sejad Salihović. Naš internacionalac, nakon što je prošle nedjelje pogodio i asistirao protiv Jene u pobjedi od 5:0, danas je zatresao mrežu u 26. minuti iz jedanaesterca te izjednačio rezultat na 1:1. No, domaćini su u nastavku ubacili u brzinu više i golovima Antara i Mohamada u 66. i 69. minuti slavili pobjedu rezultatom 3:1. Salihoviću je ovo četvrti pogodak, a uz to je upisao i 14 asistencija. Naš internacionalac igru je napustio u 67. minuti. Danas je u dresu Hoffenheima zaigrao i Vedad Ibišević koji je u igru ušao u 78. minuti.

Koln je današnjom pobjedom prestigao Hoffenheim i tri kola prije kraja zakomplikovao borbu za vrh tabele. M'gladbach je gostujućim trijumfom protiv Offenbacha (1:7) već osigurao plasman u elitu, a za preostala dva mjesta boriće se još Mainz 05 (55 bodova), Koln (54), Hoffenheim (53) i Fraiburg (52 boda).