Vladavić zvijezda Žiline

Dobre igre bh. reprezentativca u Slovačkoj

Dobre igre u posljednje vrijeme, kako u dresu Žiline, tako i reprezentacije BiH, Admir Vladavić, bivši fudbaler mostarskog Veleža i sarajevskog Željezničara potvrdio je i u ponedjeljak naveče na gostovanju kod Košica.

Iako njegov tim nije trijumfovao, Vladavić je najzaslužniji što je Žilina osvojila bod (2:2).
Domaći su u 68. minuti imali dva gola prednosti i činilo se da će aktuelni šampion Slovačke pognute glave napustiti stadion u Košicama. Međutim, da ne bude tako pobrinuo se Vladavić. Naš internacionalac u 70. minuti asistirao je Štyvaru za izjednačujući pogodak, a u sudijskoj nadoknadi utakmice pogotkom iz jedanaesterca osigurao je Žilini bod.

Stoga i ne čudi da je u anketi posjetioca oficijalne stranice aktuelnog slovačkog prvaka, naš reprezentativac vodeća zvijezda kluba. Za najboljeg igrača kluba Vladavić je dobio glasove 8983 posjetioca, što mu daje prosječnu ocjenu od 3.86. Zanimljivo da je u ukupnom poretku na drugoj poziciji još jedan naš internacionalac, Velimir Vidić, bivši igrač Zrinjskog i Širokog Brijega, koji je zimus stigao u Žilinu.

Vladavić je po ocjeni pojestioca sajta trenutno i na vodećoj poziciji zvijezde Žiline u posljednjoj utakmici protiv Košica, sa indeksom od 4.83.
Obzirom da Žilina najvjerovatnije neće odbraniti titulu prvaka, velike su šanse da Vladavić ovog ljeta promijeni sredinu. Prije nekoliko dana odbio je ponudu praške Slavije, a od ranije su interes za njegove usluge pokazali Hertha Berlin i Zenit st. Petersburg.