Umalo linč sudija u Žepču
Huseinović dao prvi gol za Slobodu

Sloboda jedva do bodova u meču sa fenjerašem

Pogotkom Kuduzovića u sudijskom vremenu utakmice, Sloboda je ostala u trci za sami vrh tabele, a otpisano Žepče propustilo je priliku da napravi senzaciju kola (1:2). Domaći su burno reagovali kod sudije Alečkovića, jer su smatrali da ih je oštetio, da je Kuduzović prilikom postizanja gola bio u nedozvoljenoj poziciji. Osim, igrača u teren su utrčali i navijači Žepče želeći se fizički obračunati sa sudijama, no policija i redari su spriječili linč Alečkovića i njegovih asistenata Bašića i Trake.

Gosti iz Tuzle su poveli preko Huseinovića u 23. minutu. Izveo je skraćeni korner, i savladao zbunjenog Trogrlića. Potom Žepčaci se oslobađaju pritiska i sve češće igra se dešava pred golom Slobode. Iz jedne takve situacije Žepčaci smatraju da je trebao biti dosuđen jedanaesterac za njih, no Alečkovićeva pištanjka nije se čula. Tada se sudija iz Sarajeva našao prvi put u nemilosti domaćih koji su ga okružili tražeći penal.
Na, odmor se odlazi sa 0:1, a u nastavku Žepčaci svim silama pokušavaju do boda. Rezultat je ipak promijenjen u 86. minutu. Rizvanović je vukao loptu po desnoj strani, ubacio je u kazneni prostor, gdje nije bilo nikoga. Golman Jović slabo «boksuje» loptu koja dolazi do Dizdarevića, a ovaj je šalje u mrežu za 1:1. No, i ovdje se desio prekid, jer su se igrači sukobili na terenu.
I kada se činilo da Tuzlaci neće doći do bodova, «zabio» je Kuduzović, a nakon utakmice sudije su pod jakom policijskom pratnjom napustile žepačku regiju.

Žepče – Sloboda 1:2
0:1 Huseinović (23), 1:1 Dizdarević (86), 1:2 Kuduzović (90).
ŽEPČE - Stadion NK Žepče. Gledalaca: 700. Žuti kartoni: Omić, Mikelini (Sloboda).

ŽEPČE: Trogrlić, Krdžalić, Krajišnik, Jevtić, Oruč, Miletić /od 46. Lučić, Mašić, Rizvanović, Tomić, Mahalbašić od 65. Džananović, Duspara/od 46. Dizdarević. Trener: Ilija Šainović.
SLOBODA: Jović, Čejvanović, Babić, Mikelini, Kuduzović, ahić, Lamešić, Sarajlić/od 54. Zoletić, Kasapović/od 76. Omić, Husejnović, Mešić/od 61. Tosunović. Trener: Sakib Malkočević.

Sudija: Emir Alečković (Sarajevo).

Zaprati FK Sloboda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: