Real Madrid blizu novog naslova
Real i dalje trese mreže

M. Maksimović

Nedeljnom pobjedom u Santanderu, Real Madrid je stigao na korak do odbrane naslova prvaka Španije. Nakon ove pobjede, drugoplasirani Villarreal je udaljen 10 bodova...

Real rano poveo već u 13. minuti golom  Raula nakon centaršuta Robinha. Konačan rezultat je postavio Higuain u trećoj minuti sudijske nadoknade. Real Madrid kao prvi sada ima 10 bodova više od drugoplasiranog Villarreala.

''Žuta podmornica'' je na svom terenu savladala Valladolid 2:0. Kazna za promašaje gostiju (Sisi, Llorente) je stigla u 16. minuti, Nihat na asistenciju Cazorle postigao vodeći gol. Već u prvoj minuti nastavka Cazorla je strijelac, a ovaj put je Nihat asistent.

Valencija je u samo tri dana iz velike pobjede stigla do teškog poraza. Athletic Bilbao je do vrha napunio mrežu Velencije završilo je 5:1. Sve je loše krenulo po gostujuću ekipu u 19. minuti, nakon autogola Albiola. Nakon toga Llorente postiže dva gola za 3:0. Villa u 74. minuti uspjeva zabiti iz slobodnog udaraca, ali domaćini do kraja utakmice, preko Iraola  (85.) i Aduriz (92.) stiže do više nego ubjedljive pobjede. Nakon ovog poraza, Valencia je na 16.mjestu sa 39 bodova, ima samo dva više od Recreativa i Zaragoze.