Poraz Real pobjeda Barce
Dva gola Raula uzalud

M. Maksimović

Nakon 29. kola Primere i poraza Real Madrida, Barcelona se opet vratila u igru. Katalonci su pobjedili Valladolid, dok je Valencia uzela sva tri boda u Madridu...

Katalonci su na svom terenu deklasirali Valladolid 4:1, a sjajnu utakmicu je odigrao Bojan Krkić koji je postigao dva gola. Goste je ''načeo'' Eto'o u 24. minuti. Valladolid je uzvratio u 31. minuti, Sesma je realizovao najstrožu kaznu. U nastavku utakmice dominacija Barcelone. Iniesta je strijelac nakon samo dvije minute igre u drugom dijelu. U 61. minuti Bojan Krkić postiže gol za 3:1, a tačku na i stavlja šest minuta prije kraja.

U derbiju kola, Valencia je savladala u Madridu Real 3:2. Napadačkom igrom gosti stižu do vodstva, Villa je strijelac je u 33. minuti. Dekoncentraciju igrača Valencije, već u sljedećem napadu, kažnjavaju Robinho i Raul. Brazilac je centrirao, a Raul je strijelac. U 56. minuti su opet domaći navijači na nogama, Raul postiže svoj drugi gol. Deset minuta je vodio Real, a onda stiže jedanesterac za goste. Cannavaro ruši Villu, koji je siguran sa bijele tačke. Da sva tri boda odu u Valanciju pobrinuo se Arizmendi golom u 88. minuti