Copa: Gol Adriana poraz River Plate
Očajni fudbaleri River Plate

M. Maksimović

Odigrane su četiri utakmice 5. kola grupne faze takmičenja Copa Libertadores, Sao Paulo je osvojio tri boda, America je pobjedila River Platu...

U grupi 2, imali smo međusobni duel dva kluba iz Argentine, Lanusa i Estudiantesa iz La Plate. U pravoj golijadi, završilo je 3:3, sudija Pablo Lunati je pokazao sedam žutih kartona i dva crvena. Lanus je poveo golom Joséa Sanda već u 9. minuti, a Diego Valeri u 15. je podigao prednost Lanusa na 2:0. Gosti su vrlo brzo uvratili, u samo tri munute Leandro Desábato (21.) je prvo smanjio na 2:1, a stvari je na početak vratio u 24. minuti Leandro Benítez. Na isteku prvog dijela gosti su ostali sa deset igrača, isključen je Agustín Alayes. U drugom poluvremenu, Fabianesi postiže gol, pa je Estudiantes imao vodstvo 3:2 u 61. minuti. Domaćini su se spasili golom Lautara Acoste u 78.minuti. Pet minuta prije kraja, crveni je zaradio Santiago Hoyos igrač Lanusa.

U utakmice grupe 5 između meksičke Americe i argentinske River Plate, palo je sedam golova. Gol odluke za pobjedu Americe 4:3 postigao je Salvador Cabañas u 69. minuti.

Minimalnu pobjedu u grupi 7 je upisao Sao Paulo, na Morumbíu protiv ekipe Sportivo Luqueño iz Paragvaja. Pobjedonosni gol je postigao Adriano u 90. minuti. Fudbaleri Sao Paula su uputili 20 udaraca prema golu gostujuće ekipe, osam u okvir gola.

Fluminense je u grupi 8 ostvario treću pobjedu, Cicero (29.) i Thiago Silva (50.) su bili kreatori pobjede nad paragvajskim Libertadom 2:0.