Borac Nektar savladao Široki PP
Zlatko Jovanović je bio najefikasniji igrač utakmice sa 33 poena

„Centrotrans liga za prvaka“, 11. kolo

Košarkaši Borac Nektara napravili su večeras u Boriku veliko iznenađenje savladavši favorizovani Široki PP rezultatom 81:78. Ovim trijumfom Banjalučani su ostali u borbi za titulu, odnosno za plasman u play-off.

Gosti sa Pecare bolje su otvorili utakmicu i već nakon prve četvrtine imali su prednost od devet poena razlike (13:22), a u prvih deset minuta je briljirao Farajdo sa osam koševa. Isti igrač nastavio je rešetati koš domaćih i u nastavku, pa je svome timu odmah na startu donio novu veliku prednost od 17 poena razlike (15:32). Sredinom druge dionice Širokobriježani su došli i na „plus 18“ (20:38), ali su se Banjalučani probudili i do kraja prvog poluvremena smanjili su rezultat na podnošljivih šest poena zaostatka (35:41).

Prava uzbuđenja uslijedila su u nastavku susreta. Velikom serijom od 15:0 Borac se potpuno vraća u utakmicu, pa čak i preuzima vodstvo – 56:54. Do kraja treće četvrtine domaći su stigli i do osam poena prednost (64:58).

Posljednju četvrtinu bolje su otvorili izabranici trenera Miloša Pejića, koji su znalački čuvali prednost stečenu u trećoj četvrtini. Ipak, uslijed pada koncentracije, Štemberger je pogodio dvije trojke i smanjio zaostatak Širokog na svega pola koša – 71:70. Tada je stvari u svoje ruke uzeo Zlatko Jovanović i trojkom na tri minute prije kraja meča vodi Borac na „plus 5“, da bi istu razliku zadržao i trojkom u posljednjoj minuti utakmice, nakon čega gosti nisu imali snage za preokret.

Ovim trijumfom Borac Nektar je ostao na petoj poziciji i do kraja Lige za prvaka sa Sloboda Ditom će voditi grčevitu borbu za četvrtu poziciju koja vodi u play-off.

Borac Nektar – Široki PP 81:78

Dvorana „Borik“ u Banjaluci. Gledalaca: 2. 000. Sudije: Ademir Zurapović (Tuzla), Dragan Kralj (Trebinje), Dražen Pehar (Ljubuški).
BORAC NEKTAR: Z. Jovanović 33, Velimirović 12, Frenklin 10, Rothbart 11, Gemaljević 4, Đurasović 3, Milinović 2, Popović 6, Stupar, V. Jovanović, Pavlović, Josipović. Trener: Miloš Pejić.
ŠIROKI PRIMA PIVO:
Bubalo, Grajs 15, Štemberger 20, Dijan 8, Župić 2, Šola 3, Špralja 9, Fajardo 16, Šušak, Naletilić, Ezugwu, Betel 5. Trener: Ivan Velić.

Rezultati 11. kola
Sloboda Dita - Igokea Partizan 87:82, Bosna ASA BHT - Slavija 100:67, Zrinjski MIK - Grude 90:69, Borac Nektar - Široki Prima pivo 81:78.