Nadal i Berdych u polufinalu
Blake nije izdržao

M. Maksimović

Rafel Nadal i Tomas Berdych su izborili polufinale velikog ATP turnira u Miamiu. U prvom četvrtfinalu Nadal je savladao Jamesa Blakea u tri seta..

Prvi je otišao na stranu 9. nositelja, koji je napravio break u osmom gemu, gem kasnije je dobio prvi set. U prvom setu Blake je zabio pet 16 winnersa, 5 aseva,Nadal je imao tri break prilike, niti jednu iskoristio. Situacija se počela mijenjati u drugom setu, Blakeu je padao postatak servisa, više je griješio, manje zabijao. Jednu od novih pet break prilika, Nadal je iskoristio, pa je meč otišao u treći set. U trećem setu Nadal je napravio samo tri neforsirane pogreške, Blake devet više. Imao je Blake je dvije break lopte koje nije iskoristio, Nadal je imao čak, tri puta oduzeo servis Blakeu. Ovom pobjedom Nadal je ponovio rezultat iz Indian Wellsa gdje je također igrao polufinale.

Protivnik Nadala u polufinalu je Čeh Tomas Berdych koji je savladao 31.nositelja Igora Andreeva. Berdych je u cijelom meču imao dvije break prilike, obe je iskoristio, Andreev je imao tri niti jednu nije pretvorio u gem, pa je završilo 6-4, 6-4. Ovom pobjedom Berdych je postao prvi Čeh u polufinalu poslije Petra Korde 1993.