Pobjeda Španije remi Turske
Španci slave

M. Maksimović

Pored naše reprezentacija, ovu srijedu su iskoristile sve preostale reprezentacija koje se nalaze u kvalifikacijskoj grupi 5 za odlazak na SP 2010. godine.

Turska je gostovala u Minsku, odigrala je sa Bjelorusijom 2:2. Bjelorusija je povela golom Vitalya Kotuzova u 36. minuti, a pet minuta prije kraja prvog dijela, stvari je na početak vratio Tuncay Sanli. Bjelorusija je u 65. minuti ponovo vodila golom Viatcheslava Hleba u 65. minuti, a konačan rezultat je postavio Tumer Metin u 72. minuti. Selektor reprezentacije Turske Fatih Terim je napravio pet izmjena, a utakmicu je počeo u sastavu: Tolga, Hakan Balta, Ceyhun, Servet, Hamit Altintop, Tuncay Sanli, Aurelio, Mehmet Topal, Serdar Özkan, Nihat Kahveci i Gökhan Ünal.

Estonija je na svom terenu savladala Kanadu 2:0. Oba gola su postignuta u posljednjih pola sata. Estonci su poveli autogolom iskusnog Paula Stalteria. Pobjedu Estonije je potvrdio rezervista Viasheslav Zahovaiko u samom finišu utakmice. U početnih 11 selektora Viggo Jensena su bili Londak, Jääger, Rähn, Bärengrub, Kruglov, Purje, Dmitrijev, Vassiljev, Klavan, Kink, Saag. Jensen je u toku cijele utakmice napravio pet izmjena.

Španija je u Madridu na Santiago Bernabeu savladala Italiju 1:0. Jedini gol na utakmici je postigao David Villa u 78. minuti. Italija je imala svoje šanse, poništen im je gol u 11 minuti koji je čini se bio regularan. Od prve minute u ovom duelu za Španiju su igrali Casillas, Capdevila, Puyol, Marchena, Ramos, Silva, Xavi, Fabregas, Senna, Iniesta, Torres.

Težak poraz na svom terenu je doživjela reprezentacija Belgije. Maroko je bio neumoljiv, Alloudi u 15. minuti i Sektioui 35. su bili strijelci za vodstvo Maroka 2:0. U nastavku utakmice prvo je Witsel smanjio na 1:2, igrala se 50. minuta, nakon čega stižu još dva gola gostiju u posljednjih pet minuta. Zha je bio strijelac u 85. minuti, Benjelloun u posljednjim trenucima za ubjedljivu pobjedu Maroka 4:1. Armenija je igrala protiv Kazahstana te je ostvarila minimalnu pobjedu 1:0. Jedini gol na utakmici je postigao Edgar Manucharyan u 68. minuti.