U 16:30 su završene su utakmice sljedeće utakmice:

Zrinjski - Leotar 2:1
Jedinstvo - Posušje 3:2
Modriča Maxima - Slavija 1:0

16:50

Šest susreta završeno je prije nekoliko minuta. Kao i u mnogim ranijim kolima i u 20 rundi pobjede su pripale samo domaćim timovima. Dva preostala meča na rasporedu su u 18 i 19 sati, a riječ je o duelima Slobode i Željezničara, te Čelika i Širokog Brijega. Uskoro izvještaji...

16:45

Orašje - Velež 6:0.

Mujić je postigao svoj treći, a za Orašane čak šesti pogodak. Katastrofa Mostaraca.

16:40

Jedinstvo - Posušje 3:2, Modriča - Slavija 1:0.

Veliku grešku odbrane domaćina iskoristio Ljubić koji je izašo sam ispred gola Mujkića. U Modriči konačno gol za domaćina. Maxima vodi sa 1:0 preko Dugića

16:35

Jedinstvo - Posušje 3:1, Laktaši - Žepče 2:0, Orašje - Velež 5:0.

Admir Kapetan riješio je u Bihaću sve dileme oko pobjednika. Mladi napadač domaćeg tima rutinski pogodio mrežu Posušaka za 3:1.U Laktašima domaći vode sa 2:0, a ponovo je pogodio Slaviša Ujić, rezervista u timu Laktaša. Mostarci poniženi u Orašju. Peti put "labudovi" savladali Kurtanovića.

16:28

Modriča sve bliže golmanu Dujkoviću. Iako bez pravih prilika domaćini goste satjerali u njihov šesnaesterac. Sarajevo i dalje napada. Husref Musemić nezadovoljan igrom svojih igrača, posebno nakon što su Travničani opasno zaprijetili...

16:18

Orašje u jeku napada Veleža stiglo do četvrtog gola. Mostarci se nalaze pred pravim debaklom. Laktaši konačno probili Žepčake, a strijelac za 1:0 bio je Ujić.

16:15

Zrinjski - Leotar 2:1. Pogodak za vodstvo sa bijele tačke djelo je Ivankovića. Penalu je prethodio prekršaj u kaznenom prostoru gostiju.

16:12

Na opšte iznenađenje Žepče je u Laktašima imalo stopostotnu priliku. Rizvanović je bio u izglednoj šansi, ali je bio nespretan. Velež u Orašju preko Obada pokušao ublažiti visoko vodstvo domaćina. Agilni napadač jedina je svijetla tačka u timu Mostaraca.

16:08

Sarajevo i pored vodstva napada, a Travničani se pomalo panično brane. Prve minute protiču u nešto življoj igri nego u prvom dijelu, a napadač bordo tima Raščić propustio dvije izgledne prilike. Jedinstvo i dalje vodi sa 2:1, a otpisano Žepče i dalje odolijeva Laktašima.

16:05

Modriča krenula na sve ili ništa. U igru ušao napadač Savić kako bi napravio nešto. Božičić na poluvremenu iskritikovao svoje izabranike što se vidi po uvodnim minutama nastavka.

15:45

Orašje i pored visokog vostva i dalje napada. Velež bezidejan i bez motiva. Njegovi igrači kao da su se pomirili da porazom. Modriča napada bez uspjeha. Slavija odlično stoji na terenu, a u 42. minutu Stjepanović i Kokot mogli su matirati Tripića za 0:1. Zvižduci na stadionu postaju sve jači

15:38

Zrinjski - Leotar 1:1, Sarajevo - Travnik 1:0!

Zrinjski došao u vodstvo protiv Leotara. Strijelac je bio Marković, ali je Dreč iz kontre matirao Mitrovića. Na Koševu je Kurto doveo domaće u vodstvo udarcem sa preko 35 metara. Na putu do mreže lopta je zakačila nekog od igrača Travnika i prevarila Nurkovića.

15:37

Jedinstvo - Posušje 2:1!

Kapetan je bio strijelac za Bišćane, a nakon brze kontre Kordić je savladao Mujkića vrativši susretu neizvjesnost. Kako sada stoje stvari, jedino su "labudovi" na dobrom putu da osvoje nove bodove. Sarajevo i Modriča i dalje bez uspjeha vrše pritisak.

15:33

Orašje - Velež 3:0, Jedinstvo - Posušje 2:0!

Orašani su izgleda riješili meč u svoju korist. Sličan scenario odvija se u Bihaću, jer su domaćini udvostručili prednost iz trećeg minuta.

15:30

Trenutno je malo zatišje na terenima. Sjeva u Modriči koja svim silama pokušava postići gol. Odličnu priliku propustio je napadač Nikolić kojeg trese golgeterski post.

15:23

Orašje - Velež 2:0.
U samo dvije minute Orašani su stigli do dvostruke prednosti. Prvo je Pejić pogodio za 1:0, a na 2:0 povisio je Mišković. I jednim i drugim bodovi su prijeko potrebni stoga se može očekivati još dosta uzbuđenja na stadionu Goal. Žepčaci i dalje odolijevaju u Laktašima.

15:18

Modriča želi do prve proljetne pobjede koja bi joj vratila mir u svlačionicu. Protivnik je Slavija koja tradicionalno igra otvoreno na svim gostovanjima. Treneru domaćih Slaviši Božičiću stolica se opsano ljulja i u slučaju kiksa vjerovatno bi mu se Uprava zahvalila na saradnji.

15:14

Jedinstvo od 3. minuta protiv Posušja vodi sa 1:0. Strijelac je bio Vranešević koji je iskoristio grešku odbrane gostiju. Sarajevo je na Koševu protiv Travnika krenulo odlučno u namjeri da što prije stigne do vodstva. Povoljne prilike propustili Turković i Milošević. U jednom brzom kontranapadu popularni veziri imali šansu da ugroze Alaima, ali se nisu snašli.