Davydenko pomeo Nadala
Najbolje izdanje Davydenka

M. Maksimović

Nikolay Davydenko je večeras u Miamiu ostvario najbolji rezultat u karijeri. U finalu velikog ATP turnira Davydenko je u dva seta, pobjedio, ili bolje rečeno pomeo Rafaela Nadala...

Finale je ukupno trajalo 81 minutu, a Davydenko je slavio 6-4, 6-2. Već na početku meča, u trećem gemu prvog seta Davydenko uzima servis Nadalu, ali Španac odgovara rebreakom. Ipak Nadal ponovo gubi svoj servis, a ovaj put drugu priliku Davydenko ne propušta, uzima set 6-4. U prvom setu je Nadal imao isti broj break prilika, ali slabiju realizaciju, te je napravio 12 neforsiranih pogrešaka.

Koliko Davydenko može biti opasan igrač, kada počne pogađati, vidjelo se u drugom setu. U drugom setu Davydenko pravi break za 1:0, te još jedan za 4:1, pa se Nadal morao pomiriti sa porazom. Nadal nije previše griješio u drugom setu, napravio je tek četiri neforsirane pogreške, ali je Davydenko zabio 12 winnersa, ukupno 19. Jednostavno je Nadal bio previše defanzivan, ponekada daleko od osnovne linije, što je itekako odgovaralo raspoloženom Davydenku, koji ove sezone igra odlično i od kojeg može još dosta toga očekivati u nastavku sezone. Za Davydenka je ovo 12 turnir u karijeri, drugi iz Masters Serije, dok je Nadal ostao na 23 osvojena turnira.