Slavija - Posušje 82:68
Milan Rodić ovaj put izostao

Pobjeda za plasman u Ligu 8

Slavija je došla do pobjede u 24. kolu Lige 13 BiH za košarkaše. Iako krajnji rezultat to ne govori, Slavija je teško došla do pobjede protiv nezgodne ekipe Posušja. Kao da je prošlosedmični poraz ostavio traga na košarkaše Slavije, koji su prvu četvrtinu izgubili 23:12.

Slavija je u ovom meču igrala bez povrijeđenih Rodića i Demića, pa je i taj podatak išao na ruku Posušacima. Ipak, početkom druge četvrtine, Stanić i Ivanović pogađaju trojke, a Gvozdenović u 38 minuti donose i prvo izjednačenje. U posljednjoj minuti Slavija je i povela, pa je otišla na odmor sa prednošću od 2 poena, 35:33. U drugom poluvremenu mngoo bolja igra Slavije. Serijom od 12:6 stigli su na +8. Ipak gosti su u 39 minuti uspjeli vratiti u igru i izjednačiti. Slaviju je u vodstvo u posljednjim trenucima ove četvrtine doveo Vuković. U posljednjoj četvrtini igra Posušaka se potpuno raspala. Slavija je serijom 15:0, u 35 minuti stigla do nedostižnih +17. Najefikasniji u sastavu Slavije bio je Vuković sa 19 i 7 skokova, a Gvozdenović i Stanić su ubacili 18. S druge stane, u Posušju je Stanko Rezo bio najefikasniji na utakmici i ubacio 20, a Vladović 12 koševa.

Dvorana: SD Slavija