Catania i Lazio mogu u finale
Lazio i Inter borbeno ali bez golova

M. Maksimović

Prve utakmice polufinala talijanskog kupa nisu dale odgovor koja dva kluba će igrati u finalu, iako su možda to mnogi očekivali.

Roma je na Olimpicu savladala Cataniu 1:0 u jednoj više nego slaboj utakmici. Nakon blijedog prvog poluvremena, u prvoj minuti nastavka, Francesco Totti je savladao golmana gostiju Polita. Ovaj gol, koji je postigao Totti može biti dobra zaliha u revanšu.

U drugom susretu Intera i Lazia nije bilo golova. U prvom dijelu nešto više od igre imali su Nebesko - plavi, u drugom dijelu najbolju priliku na utakmici je ipak imao Inter. U 76. minuti, Materazzi je centirao, a Burdisso je glavom šutirao, pogodivši prečku. Revanš utakmice polufinala Kupa Italije igraju se za tri sedmice.