Tsonga zaustavljen
Tsonga nemočan

M. Maksimović

Najmanje posla u mečevima 3. kola imao je Roger Federer.Njemu je Šveđanin Robin Söderling predao meč nakon 50 minuta igre kod rezultata 6-3, 3-0, zbog povrede.

Četvrti nositelj Nikolay Davydenko je prošao nepostavljenog Talijana Simone Bolellija u tri seta. Talijan je imao set i šest break lopti, ali ni jednu nije iskoristio , pa je jednostavno pukao u trećem. Svoj prvi pravi rezultat na turnirima iz Masters serije, napravio je Janko Tipsarević. Njegov protivnik, Thomas Johansson je propustio realizovati pet break prilika. Mario Ančić također ide dalje. Spličanin je nakon tri seta izašao kao pobjednik iz duela sa Juanom Monacom. Od nositelja jučer smo se oprostili od finaliste Australian Opena Joa-Wilfrieda Tsonge kojeg je s dvaput po 6-3 nakon sat i pol igre eliminisao zemljak Julien Benneteau.