Juventus slavio u Milanu
Gosti proslavljaju pobjedu

M. Maksimović

U derbiju 30. kola Serie A Juventus je na gostovanju pobijedio lidera prvenstva Inter 2:1. Kako je Roma slavila protiv Empolia borba za naslov prvaka je opet otvorena..

Duel između Intera i Juventusa je ponudio odličan fudbal. U prvom poluvremenu je Juventus imao više od igre, nekoliko dobrih prilika, a samo zahvaljujući golmanu Intera Juliu Cesaru nije bilo golova. Juventus je bolju igru krunisao u 49. minuti, Camoranesi je bio strijelac. U 63. minuti Del Piero asistira, strijelac je Trezeguet. Iako je Juventus mogao znatno ranije riješiti pitanje pobjednika, utakmica je ušla u uzbudljivu završnicu. Maniche je uspio u 83. minuti zabiti za 1:2 i ulazak u uzbudljivu završnicu. Rezultat se ipak nije mijenjao do kraja, a najbolju priliku je imao upravo Maniche koji je pogodio stativu

- Osam kola prije kraja prvenstva naša je prednost još uvijek velika i vjerujem kako će nam biti dovoljna da zadržimo vodeću poziciju, rekao je nakon utakmice razočarani trener Intera, Roberto Mancini.