Nula Papca i Rangersa sa Sportingom
Duel Liedsona (Sporting) i Cuellara (Rangers)

Prve utakmica četvrtfinala Kupa UEFA

Naš Saša Papac odigrao je svih 90 minuta u dresu Glasgow Rangersa u večerašnjoj prvoj utakmici četvrtfinala Kupa UEFA, ali sa svojim timom na Ibroxu nije uspio pobijediti Sporting iz Lisabona – 0:0.

Čak šta više bili su inferiorniji na terenu, a što govori i statistika. Papac koji je odigrao odgovorno, solidno bez većih grešaka na poziciji lijevog bočnog, u statistici nije imao niti jedan konkretan podatak, a njegov klub uputio je samo jedan udarac u okvir gola Portugalaca. Šutirali su još sedam puta, ali pored i iznad gola Sportinga. Sa druge strane, ekipa iz Lisabona je imala terensku inicijativu. Bili su bolji većim dijelom susreta, a pucali su 12 puta ka golu Rangersa, od čega su četiri šuta bila upućena o okvir gola i pravo je čudo kako nisu došli do pobjede.
Gosti iz Portugala najbliži da ukljiže trijumf bili su u 89. minutu. Da je Miguel Veloso bio za koji milimetar precizniji iz «slobodnjaka», Papac i društvo bi plačući napustili svoj stadion.

Bayer je na Alianz Areni protiv španskog Getafea poveo golom Luce Tonia u 26. minutu utakmice. Iz kornera je centrirao Bastian Schweinsteiger, a Toni odlično reagovao i postigao svoj osmi gol u ovosezonskom Kupu UEFA, čime se izjednačio na vrhu liste strijelaca sa Pavelom Pogrebnyakom, fudbalerom Zenita. I pored konstatne terenske incijative Bavarci ne da nisu uspjeli sa većom zalihom putovati na uzvratni susret na Pirinejsko poluostrvo, već i neće imati prednost! Rumun Cosmin Contra šokirao je Nijemce u 90. minutu utakmice. Pogodio je mrežu Olivera Kahna, za konačnih 1:1, i tako dao zlata vrijedan gol u koji Getafeu omogućava da u revanšu odigraju i bez golova, te se plasiraju u polufinale.

Na Artemio Franchiu Fiorentina je agresivno ušla u susret sa holandskim PSV-om. Međutim, Italijani su na vodstvo čekali sve do 56. minuta, kada je Mutu pogodio za 1:0. Ipak, vodili su svega sedam minuta. Iskustvo više igranja posljednjih godina u jakim evropskim utakmicama PSV naplatio je u 63. minutu. Strijelac za izjednačenje rezultata bio je Kolvermans.

Rezultati prvih utakmica četvrtfinala Kupa UEFA:
Rangers – Sporting 0:0, Bayern – Getafe 1:1, Fiorentina – PSV 1:1 Bayer – Zenit 1:4.