Valladolid u luci spasa

Španska Primera, 34. kolo

Važnu pobjedu za opstanak u Primeri izborio je Valladolid. „Ljubičasti“ su opsjedali gol Almerije, a gosti su se uspješno branili. Domaći su u 44. minutu prokockali penal, u nekoliko minuta kasnije Victor, koji je zapucao jedanaesterac, pogodio je i stativu.

Tek u trećem minutu sudijske nadoknade Gonzales je udarcem sa dvadesetak metara probio bunker za veliko slavlje.
Pet prvenstvenu pobjedu na svom terenu ostvarila je Valencia. Protiv Osasune je bilo 3:0, a Villa, Mata i Joaquin bili su strijelci. Osasuna sada dijeli s Recreativom posljednje mjesto koje garantuje opstanak, dva boda više od zone ispadanja.
U 34. kolu Betis je pretrpio poraz na svom terenu od Villaerreala (0:1), dok su identičnim rezultatom - 1:1 završeni susreti Getafe - Atletico M. i Espanyol - Zaragoza 1:1.

Rezultati 34. kola: Getafe - Atletico M. 1:1, Valladolid - Almeria 1:0, Valencia - Osasuna 3:0, Espanyol - Zaragoza 1:1, Mallorca - Racing S. 3:1, Recreativo - Levante 2:0, Betis - Villarreal 0:1, Real Madrid - Athletic 3:0.