Sevilla pobjedila Villarreal
Kanoute i društvo slave pobjedu

M. Maksimović
Teme:

U sedam odigranih utakmica 31. kola Primere postignuta su 23 gola. Sevilla je u derbiju savladala Villarreal 2:0, dok je na utakmici u Madridu postignuto devet golova...

U derbiju večeri Sevilla je na svom terenu savladala Villarreal 2:0. Luis Fabiano je golom u 19. minuti, doveo Sevillu u vodstvo, a konačnih 2:0 postavio je Kanoute u 87. minuti iz jedanesterca. Villarreal je utakmicu završio sa deset igrača, jer je u 91. minuti, drugi žuti, odnosno crveni karto dobio Capdevila

Na stadionu Vincente Calderon postignuto je čak devet golova, Atletico je savladao Almeriu rezultatom 6:3, a samo u prvom poluvremenu postignuto je sedam. Atletico je krenuo sa 2:0 u prvih pet minuta, strijelci su bili Antonio López (2.) i Forlán (5.). Forlan je zabio sa bijele tačke, a crveni karton je dobio Pulido. Iako sa igračem manje, Almeria je uzvratila golovima Felipea Mela (10.) i Ortiza (22.). U 33 minuti Simao postiže gol, ali sa druge strane opet stvari na početak
vraća Negredo. Ipak do kraja prvog poluvremena Atletico je vodio 4:3, zahvaljujući opet Simau. Predhodno je Almeria u 37. minuti ostala sa deset igrača, drugi žuti je dobio Junatio. Sa dva igrača manje Almeria nije imala šta tražiti u nastavku utakmice, pa je Agüero sa dva gola u 53. i 69. minuti zaokružio reviju golova.

Valladolid je osvojio sva tri boda u gostima pobjedivši Levante 3:0. Llorente je načeo Levante u 23 minuti, a posao su u nastavku završili Víctor u 59. minuti  i Borja tri minute prije kraja utakmice.

Istim rezultatom je završio susret između Zaragoze i Betisa. Golman zaragoze Cesar se nije pošteno ni zagrijao, dva puta je morao loptu vaditi iz svoje mreže. Betis je golovima Marka Gonzáleza u 8. i 15. minuti imao velikih 0:2. Tačku na i sjajnog izdanja Betisa je stavio Pavone u 62. minuti. Domaćini imaju za čime žaliti jer su se igrači Zaragoze propisno ispromašivali u ovoj utakmici. Nakon ovog poraza Zaragoza je došla u izuzetno teško situaciju, trenutačno je 18. i ima tri boda manje od Recreativa.

Deportivo je pobjegao iz opasne zone, osvojio je tri boda u Santanderu.  Već u prvoj akciji na utakmici gosti su preko Xisca poveli 1:0.U 25. minuti Coloccini je povisio vodstvo na 2:0. Domaćini su za trenutak smanjili prednost gostiju Lopez je u 37. minuti, ali je Xisco opet zabio tri minute prije kraja prvog poluvremena za konačnih 3:1