Široki pao u Mostaru

Premijer liga

SportSport.ba

Jesenji viceprvak Široki Brijeg izgubio je u Mostaru u zadnjoj utakmici 16. kola Premijer lige BiH. Bolji od tima trenera Maria Čutuka bio je Zrinjski - 2:1.

Gosti su poveli golom Bubala u 20, da bi rezultat poravnao Ivanković u 45. minutu. Pobjedu plemicima donio je Perajica u 79. minutu nedjeljnog sraza. Rezultati utakmica igranih u subotu: Čelik - Modriča Maksima 3:1, Željezničar – Žepče 1:0, Orašje – Sarajevo 3:1, Jedinstvo – Velež 1:0, Laktaši – Slavija 2:1, Sloboda – Travnik 2:0, Leotar – Posušje 1:0

Tabela: Modriča Maksima 34 boda, Široki Brijeg 30, Čelik 30, Sloboda 26, Zrinjski 25, Posušje 24, Željezničar 23, Sarajevo 23, Slavija 23, Travnik 23, Laktaši 21, Orašje 20, Velež 20, Jedinstvo 18, Leotar 17, Žepce 7.

Iduće kolo igra se narednog vikenda. Parovi: Velež - Čelik, Modriča Maksima – Sarajevo, Željezničar - Orašje, Žepče - Leotar, Posušje - Zrinjski, Široki Brijeg - Sloboda, Travnik - Laktaši, Slavija - Jedinstvo.