Roddick slavio nakon 11 poraza
Federer je morao čestitati

M. Maksimović

Američki teniser Andy Roddick će igrati u polufinalu ATP turnira u Miamiu protiv Nikolaya Davydenka. Roddick je u polufinalu savladao Rogera Federera u tri seta prekinuvši niz od 11 uzastopnih poraza...

2003. godine, Federer je pobjedio Roddicka u Houstonu na Masters Cupu, nakon čega je krenula serija, da stvar bude gora po Roddicka, šest puta je poražen u finalima. Međutim svemu dođe kraj, pa tako i ovoj dominiaciji.

Prvi set je otišao na stranu Roddicka, riješen je u tie breaku, Andy je slavio 7:4. Jedan break je bio dovoljan Federeru da se vrati u meč. U drugom setu, Roger je zabio sedam winnersa forhendom, imao je samo četiri neforsirane pogreške.
U setu odluke Roddick je velikom serijom uzeo 11 poena, tri gema zaredom za krajnjih 6-3, nakon sat i 55 minuta igre.
Federer je na trećem turniru zaredom poražen u polufinalu (Australia, Indina Wells,).

Nikolay Davydenko nije imao problema sa Jankom Tipsarevićem. Meč je trajao 72 minute, Tipsarević je u prvom setu uhvatio dva, u drugom samo jedan gem. Za Davydenka je ovo treće polufinale ove godine (Doha, Dubai)