PSG i dalje na dnu Bordeaux na -4
Šta bi dali navijači PSG za Cavenaghia

M. Maksimović

Problemima PSG kao da nema kraja. Kada su navijači ovog kluba očekivali pobjedu nad Nicom i bijeg iz prvoligaškog dna, stigao je novi poraz...

Nica je savladala PSG, te je ovaj klub ostavila na 18. mjestu sa 35 bodova. Nica je povela golom Konea u 36. minuti, uzvratio je Luyindula nakon pet minuta igre u nastavku. Kada je Pauleta donio prednos svom klubu u 76. minuti, mnogi su već upisali tri boda Parižanima, ali tako nisu mislili gosti. Opet je na sceni Kone koji svojim 12. ovosezonskim golom vraća sve na početak. Ali ni tu nije kraj mukama PSG-a, jer u finišu utakmice ostaju i bez tog jednog boda. Četiri minute prije kraja Ederson zabija, za pobjedu Nice 2:3.

Prvi pratitelji Lyona, Bordeaux je iskoristio subotnji kiks Lyona, pa nakon pobjede nad Ceanom 2:1 zaostaje za ''lavovima'' tek četiri boda. Sjajni Cavenaghi je opet bio u svom elementu. Svoj prvi od dva gola je postigao u 53. minuti, drugi u 77.
Sve što su gosti napravili je bio gol Sorbona u 89. minuti.