Anderson sredio Đokovića
Đoković je previše griješio

M. Maksimović

Priča dana na velikom ATP turniru u Miamiu je južnoafrički kvalifikant, dvometraš Kevin Anderson, koji je napravio veliko iznenađenje...

Teniser koji je napravio senzaciju u Las Vegasu, koji je trenutačno 122. igrač svijeta, jučer je savladao branitelja naslova, pobjednika Indian Wellsa, Novaka Đokovića. Prvi set je riješen u tie breaku nakon 57 minuta igre, Đoković nije imao šanse, osvojio je samo jedan poen, već tada je napravio 21 neforsiranu pogrešku.

U drugom setu Đoković je počeo igrati, sa dva breaka i tek 10 neforsiranih pogrešaka, vratio je meč na početak. Kada je Novak poveo 2-0 u trećem izgledalo je da ipak Anderson nije spreman za iznenađenje. Međutim Anderson je krenuo, uzeo je četiri gema u nizu, dva puta je oduzeo servis, Đokoviću koji se više nije mogao vratiti. Đoković ovaj put nije bio pravi, čak je servirajući u trećem gemu trećeg seta zaradio opomenu zbog preduge pripreme za servis i uzimanja vremena između poena.

Pored Đokovića jučer su stradala još četiri nositelja. Belgijanac Xavier Malisse je prošao Argentinca David Nalbandian, 7. nositelja, lako u dva seta, 6-1, 6-4. Francuski veteran, Fabrice Santoro je u tri seta eliminisao 23. nositelja, Ivana Ljubičića. U trećem setu je ''Ljubo'' ispustio break viška i vodstvo 2:0, Santoro se vratio, te je u osmom gemu breakom poveo 5-3, gem kasnije odservirao je za pobjedu.

Nijemac Nicolas Kiefer je bio siguran protiv Jarkko Nieminen 25. nositelja, 6-3, 6-2, dok je Dmitry Tursunov u tri seta izbacio 8. nositelja, Francuza Richarda Gasqueta.