Misimović strijelac, slavlje Vukova
Misimović: Golom najavljuje dobru formu (foto: Getty/Yahoo)

SportSport.ba

Preostale dvije utakmice bundesligaškog kola bile su izuzetno plodonosne za bh. igrače. Leverkusen našeg Sergeja Barbareza slavio je nad Nurnbergom sa 4:1 te se uključio u borbu za Ligu prvaka, a utjeha Zvjezdanu Misimoviću jeste pogodak, kojeg je za 1:1 postigao u 12. minuti.

Zvjezdan Misimović doveo je svoj Nurnberg do izjednačenja u 12. minuti utakmice, ali više od toga nije moglo. Barbarez i društvo izuzetno su motivisani, pa je na kraju bilo 4:1. Sergej je na terenu proveo 85. minuta, Zvjezdan svih 90.

U drugoj utakmici u nedjelju Werder je bio apsolutni favorit protiv Wolfsburga, no Vukovi su još jednom pokazali zube. Grafite je pogodio jedini put na utakmici, pa su gosti kući otišli pjevajući. Malo manje razloga za slavlje imao je Edin Džeko, koji je utakmicu odgledao s klupe.