Drama u Mejdanu pripala Mostarkama

6.kolo Premijer lige BiH

E. Dindić

U okviru šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za odbojkašice  u Mejdanu su se sastale domaće odbojkašice Slobode i  ekipa SOK Mostar. U jednoj zanimljivoj utakmici slavile su gošće rezultatom 2:3 ( 25:21, 25:20, 20:25, 21:25 i 13:15).

Odlično su krenule domaće odbojkašice popularne Lastavice u ovaj susret. Prva dva seta rješavaju u svoju korist 25:21 i 25:20, za sigurnu prednost od 2:0 u setovima.

Međutim kada su svi u dvorani očekivali novu pobjedu popularnih Lastavica dolazi do neshvatljivog pada u igri. Gošće iz Mostara osvajaju iduća dva seta rezultatom 25:20 i 25:21 i odvode ovaj susret u peti odlučujući set.

U petom setu više sreće su imale odbojkašice iz Mostara i rezultatom 15:13 osvajaju peti set, za veliku pobjedu u Mejdanu.

OK “Sloboda" –SOK “Mostar” 2:3 (25:21, 25:20, 20:25, 21:25,13:15).