Watford preokretom srušio Arsenal

Topnici poraženi

Arsenal je u osmom kolu engleske Premier lige gostovao Watfordu, te je na kraju poražen rezultatom 2:1.

Imao je Arsenal dobru priliku da dođe do sva tri boda, no na kraju svega je morao da se zadovolji samo jednim bodom.

Prvu šansu imao je Elneny, kada je u 29. minuti pucao pored gola, a pet minuta prije odlaska na odmor Arsenal stiže do vodstva.

Xhaka je izveo korner, a Per Mertesacker glavom zabija za slavlje Topnika, no u nastavku se sve raspalo.

Imao je Oezil sjajnu šansu sredinom drugog dijela, a kada je već nije iskoristo, uslijedile su kazne. Prvo je Denney u 71. minuti s penala zabio za 1:1, da bi u nadoknadi isti igrač zakucao loptu u mrežu za potpuno slavlje domaćina.

Watford je došao na četvrto mjesto sa 15 bodova, dok je Arsenal šesti sa 13 bodova.