Villarreal na pogon Bakambua do pobjede kod Girone

Španska La Liga

Fudbaleri Villarreala slavili su pobjedu danas na gostovanju kod Girone sa 2:1 u okviru 8. kola španske La Lige.

Villarreal igra promjenjivo ove sezone, dok će se Girona vjerovatno boriti za opstanak, pa je ovo bilo jedno od lakših gosotvanja za Žutu podmornicu.

Gosti su poveli u 9. minuti kada je svoj sjajni niz golova nastavio Bakambu. Samo 11 minuta kasnije isti fudbaler je postigao svoj drugi gol na meču i sedmi u sezoni za povećanje prednost gostiju. Ipak, do kraja prvog dijela Girona je smanjila prednost na 2:1 i to preko Stuanija u 40. minuti. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i Villarreal je upisao tri boda.

Oni se trenutno nalaze na 8. mjestu sa 13 osvojenih bodova, dok je Girona na 17. poziciji sa samo šest bodova.