Sevilla sve bliže vrhu, hat-trick Iborre

Primera

Teme:

Sevilla je u Vigu slavila protiv Celte sa visokih 3:0 u susretu 15. kola španske Primere.

Od samog starta dosta izjednačena utakmica, ali je tim iz Andaluzije više držao loptu  nogama i samo je čekao trenutak 'slabosti' protivnika.

Nije ga dočekao u prvom dijelu, no u nastavku se otvorilo. Iborra postiže pogodak u 51. minuti nakon ubačaja Sarabije iz kornera.

U 84. minuti novi pogodak Iborre, ovaj put na ubačaj Vitola, da bi isti igrač u nadoaknadi zabio iz penala za konačnih 3:0.

Nakon 15 kola, Sevilla je trećeplasirana sa 30 bodova, a vodeći Real Madrid ima 37 bodova. Celta je na 11. mjestu sa 21 bodom.