Sevilla ostvarila važnu pobjedu, Eibaru bod kod Alavesa

La Liga

Teme:

Nogometaši Seville pobijedili su Celtu s 2:1 u susretu 34. kola španske La Lige.

Sevilla je u veoma teškom meču ipak uspjela da dođe do pobjede, a junak je bio rezervista Ben Yedder, koji je u 79. minuti, tri minute nakon što je ušao u igru, postigao pogodak za 2:1.

Prethodno je Correa u 49. minuti domaće doveo u prednost, a ubrzo je Aspas s penala izjednačio na 1:1.

Nakon ovog kola, Sevilla je četvrta sa 68 bodova i na pragu je plasmana u Ligu prvaka, pošto ima osam bodova više od petoplasiranog Villarreala.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Nešto ranije Alaves i Eibar su odigrali 0:0. Gosti su od 26. minute igrali bez isključenog Riesga, no to Alavesu nije pomoglo da ostvari pobjedu.