Real Sociedad u finišu do pobjede nad Las Palmasom

La Liga, 24. kolo:

Večerašnja utakmica 24. kola španske La Lige donijela je okršaj između Las Palmasa i Real Sociedada (0:0)

Prvo poluvrijeme na stadionu u Las Palmasu završeno je bez golova, da bi u drugom dijelu viđen samo jedan pogodak i to u mreži domaće ekipe.

Iako se Las Palmas tokom utakmice, posebno u drugom poluvremenu, pokazao kao kvalitetniji protivnik, na kraju je pobjedu slavio Real Sociedad golom Prieta u 74. minuti. Golu je prethodila greška odbrane Las Palmasa.

Nakon poraza na domaćem terenu Las Palmas se nalazi na 12. poziciji u La Ligi, dok je Real Sociedad na odličnom petom mjestu.

Las Palmas - Real Sociedad 0:1