Greške odbrane koštale Athletic protiv Atletica

La Liga, 5. kolo

Atletico iz Madrida pobijedio je na gostovanju u Bilbau ekipu Athletica s 2:1 u susretu 5. kola španske La Lige.

Dosta dobar meč prikazala su ova dva tima, a na kraju sva tri boda odlaze u Madrid i to zahvaljujući jako lošim reakcijama odbrane domaćeg tima.

Athletic je u 41. minuti imao veliku šansu da dođe do vodstva. Dosuđen je penal, ali udarac Aduriza sjajno brani Oblak.

Rezultatom 0:0 se otišlo na odmor, a u nastavku su postignuta tri gola, od čega dva u mreži domaćeg tima.

Do vodstva Atletico dolazi u 55. minuti. Sjajno dodavanje Kokea u pogodak pretvara Correa za prednost od 0:1.

Novu lošu reakciju odbrane domaćih Atletico koristi u 73. minuti. Ovog puta Griezmann je asistent, a akciju je završio Carrasco od 0:2.

Do kraja je Athletic preko Garcije uspio da postigne počasni gol za konačnih 1:2.

Leganes i Girona su u još jednom meču 5. kola odigrali bez golova (0:0).