Eibar nemoćan u Sevilli

La Liga, 23. kolo

Teme:

Ekipa Seville pobijedila je večeras Eibar sa 2:0 u susretu 23. kola La Lige.

Dosta dobar meč viđen je na Ramon Sanchez Pizjuan stadionu, ali na kraju i pored dosta šansi postignuta su samo dva gola.

Do vodstva je Sevilla stigla u 30. minuti. Lijepu akciju domaćih završio je Pablo Sarabia za prednost od 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a drugo poluvrijeme je donijelo nekoliko dobrih šansi na obje strane. Ipak, tek u nadoknadi vremena domaći stižu i do drugog gola, a konačnih 2:0 postavio je Vitolo.

Sevilla je ovom pobjedom stigla ponovo na drugo mjesto, iza madridskog Reala i sa bodom više od Barcelone, koja ima i meč manje.