Duel dvije Borussije pripao onoj iz Dortmunda

Bundesliga

Nogometaši dortmundske Borussije slavili su s 3:2 protiv Borussije Moenchengladbach u 30. kolu njemačke Bundeslige.

Milioneri su na teškom gostovanju u sjajnom meču slavili pobjedu rezultatom 3:2, a na poluvremenu je bilo 1:1.

Gosti su poveli golom s penala Marca Reusa u 10. minuti, ali je Stindl u 43. minuti izjednačio na 1:1.

Schmelzer je na početku drugog dijela pogodio za preokret domaćih, da bi Aubameyang u 59. minuti vratio stvari na početak, a Guerreiro u 87. minuti donosi slavlje Dortmunđanima.

Nakon ovog kola, Borussia je treća sa 56 bodova i čvrsto drži pozicije koje vode u Ligu prvaka, dok je Borussia M. deseta sa 39 bodova, te i dalje ima šansi da izbori Evropu.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Bundesliga, 30. kolo:

Borussia (M) - Borussia D. 2:3 (Stindl 43, Schmelzer 48 - ag/ Reus 10 - penal, Aubameyang 59, Guerreiro 87)

Zaprati Borussia Dortmund, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: