Senzacija u Simin Hanu: Sloga šokirala prvaka BiH

Zrinjski ispao iz Kupa

Fudbaleri Sloge iz Simin Hana pobijedili su aktuelnog prvaka BiH Zrinjski s 1:0, te su domaći ostvarili plasman u osminu finala Kupa BiH.

Odiličan meč viđen je u Simin Hanu, a na kraju je jedan gol odlučio pobjednika, a postigao ga je domaći tim.

Već u 2. minuti u šansi je Ibrahimović za domaće. Međutim, mladi napadač nije mogao do gola na samom otvaranju.

Uzvratio je potom Zrinjski preko Handžića, ali je i on bio neprecizan, da bi Stokić prijetio golu Bandića, koji je dobro reagovao.

Težak teren je malo umirio igru u ostatku prvog dijela, pa se na odmor otišlo bez golova (0:0).

Uvodne minute nastavka donose veliku šansu za goste preko Todorovića, ali je s pet metara šutirao preko gola, a kazna je stigla u 63. minuti. Pirić je oboren u kaznenom prostoru, a Stokić je pogodio za prednost od 1:0.

Mogla je Sloga završiti posao preko Ibrahimovića, ali je ovog puta njegov šut završio pored gola Zrinjskog.

Do kraja je Zrinjski imao više od igre. Pokušali su doći do izjednačenja, nisu uspjeli i Sloga slavi veliku pobjedu.