Burch sjajnim prvim poluvremenom savladao Igman

A-1 liga, 17. kolo

S. Mlaćo

U 17. kolu A-1 lige košarkaški Burcha bez većih problema u dvorani Ramiz Salčin na Mojmilu savladali su KK Igman 82:78 (28:11, 15:15, 20:23, 19:29).

Burch je sjajno otvorio meč te na samom početku stvorio prednost od 10:2. Burchovci su bili veoma efikasni u napadu, dok su gosti sa Ilidže imali velikih problema u organizovanju napada, s obzirom da na kvalitetan presing izabranika Kemala Šećerovića.

Prvu četvrtinu Burch je slavio 28:11, a u drugoj je završilo 15:15, te se na odmor otišlo pri rezultatu 43:26.

Sedamnaest razlike bilo je dovoljno Burchu za mirno drugo poluvrijeme, ali se gosti nisu predavali, te je ipak na kraju bilo neizvjesnosti.

Treća četvrtina pripada Igmanu 23:20, a u četvrtoj su gosti krenuli na sve ili ništa. To im se donekle isplatilo pa je desetak sekundi prije kraja na semaforu pisalo 81:78. Ipak, dok kraja jedan poena Hasanovća za konačnih 82:78.

Kod Burcha najefikasniji je bio Haris Karagić sa 14 poena, dok je Mirza Velić dodao 13. U redovima Igmana briljirao je mladi Adi Alikadić sa 32 poena, dok je deset manje dodao Ermin Tarčin.