Široki lagano sredio GOŠK

Lagana pobjeda lidera prvenstva

Široki je u 15. kolu Premijer lige BiH na Pecari dočekao GOŠK iz Gabele, a na kraju je domaći tim upisao sigurnu pobjedu rezultatom 3:0.

Furiozono je Široki ušao u meč. Do vodstva su došli već u trećoj minuti, a pogodio je Čabraja za prednost od 1:0.

Samo 30 sekundi kasnije mreža gostiju ponovo se trese. Ovog puta na pravom mjestu se našao Luka Menalo za prednost od 2:0.

Nije Široki spustio gas ni nakon dva postignuta gola. Nastavili su napadati, a samo sreća je spasila Gabeljane da im već u prvih 15-ak minuta mreža ne bude napunjena do vrha.

Igra i ritam su malo pali sredinom prvog poluvremena. Domaći su bez problema kontrolisali igru i na odmor su otišli sa dva gola prednosti (2:0).

Uvodne minute nastavka nisu ponudile mnogo. Tek u 61. minuti vidjeli smo šansu Menala, ali Kozić zaustavlja mladog fudbalera domaćeg tima.

GOŠK je pokušao krenuti nešto ofanzivnije prema golu protivnika. Ipak, Široki im nije dopuštao previše u napadu, ali im je prepustio igru na sredini terena i čekao je šansu iz kontri.

Tim Gorana Sablića je lagano završio posao. Konačnih 3:0 postavio je Matić u nadoknadi meča na asistenciju Ćorića.

Treba svakako istaći da su gosti od 89. minute ostali bez isključenog Darka Đajića koji je dobio drugi žuti karton.

Široki je ovom pobjedom ostao usamljen na vrhu tabele. Sada imaju 34 boda, tri više od aktuelnog šampiona Zrinjskog.