Borac nije imao šta tražiti u Mostaru

Plemići lagano do osmine finala Kupa

Zrinjski je Pod Bijelim brijegom u šesnaestini finala Kupa BiH ugostio banjalučki Borac, te je na kraju slavio uvjerljivu pobjedu od 5:0.

Lagano je do prolaza u osminu finala Kupa BiH prošao domaći tim. Borac se branio dobro sve do 35. minute, ali su u finišu prvog dijela gosti primili čak tri gola.

Nemanja Bilbija je pogađao u 35. i 43. minuti, dok je za 2:0 u 41. pogodio Stojanović.

Vodstvom Plemića od 3:0 otišlo se na odmor, da bi u 63. minuti Mrkaić dodatno povećao prednost na uvjerljivih 4:0.

I pored velikog vodstva domaći nisu prestajali s napadima na gol Asmira Avdukića, a u 83. minuti su preko Miloša Filipovića došli do novog gola za konačnih i uvjerljivih 5:0.

Kup BiH:

Zrinjski - Borac 5:0 (Bilbija 35', 43, Stojanović 41', Mrkaić 63', Filipović 83')

Zrinjski: Vasilj, Radeljić, Pehar, Žeravica, Lučić, Čolić, Stojanović, Katanec, Filipović, Mrkaić, Bilbija.

Potražite više informacija na temu Kup BiH:

Borac: Avdukić, Vejnović, Grahovac, Malbašić, Radoja, Kiso, Erić, Škorić, Guzina, Danilović, Prljeta.

Zaprati FK Borac, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: